Jak a komu pomáháme?

Kolibřící rodina vznikla spojením Lásky, Úcty, Pokory, Symbolu  s Velkým obdivem a Respektem ke všem, kteří prochází nejednoduchou cestou životem. Kolibří Rodina obdarovává lidi, kteří kvůli nemocem přijdou o vlasy. Ať na krátkou či dlouhou dobu Darujeme kvalitní, slušivé a funkční pokrývky hlavy, jejichž průvodcem je symbol KOLIBŘÍK. Tento Dar dokáže udělat Velkou Radost a Službu. Je od píky vymyšlen a tvořen tak, aby slušel, byl pohodlný, funkční a aby dělal co největší radost a usnadnil tu nelehkou cestu. Dále pomáháme ve všech směrech lidem s Alopecií. Do této doby až na sbírání vlasů na paruky a jejich rozdávání neměli žádnou jinou pomoc. 

Když jsem po této nemoci začala pátrat a chtěla se o ní dozvědět více a propojit se s těmito lidmi, zjistila jsem, že to není vůbec jednoduché, dlouho mi  trvalo než jsem se seznámila s těmi,  kteří  jsou otevření a nebojí se o své nemoci mluvit a sdílet ji.Je jich málo, ale jsou a jsou odhodláni se mnou do toho jít  a  vše změnit.A tímto pomoci ostatním. Je to i pro ně zároveň určitý způsob terapie. S každým z nich si povídám, poslouchám jejich příběhy  a mluvíme  o tom všem. Díky tomu vím, co jim chybí, chybělo a co je potřeba pro ně udělat, v čem pomoci  a co změnit. A když během hovoru slyším jejich radost v hlase, je to pro mě  neuvěřitelně silný pocit dojetí a hnací motor. Potřebují však pomoci mnohem více. 

Rozšiřujeme o ALOPECII,( stále je malé procento  lidí, kteří vědí co Alopecie je, jak se projevuje  atd…)   Aby všichni znali pojem ALOPECIE, je  velice důležité  pro nás pro všechny.(Kdo o této nemoci ví, tak ví, že není smrtelná ) Omezí se zbytečné nepříjemné pohledy a úsudky (Například,  že ten člověk je smrtelně nemocen.).I každé dítě by mělo  tuto nemoc znát. Stále je k dohledání málo informací o této nemoci.Proto děláme rozhovory s těmi, kdo Alopecii mají,a i s odborníky. Vychází články a informace jak na našem webu tak i na sociálních sítích. Děláme rozhovory do médií – rádií, časopisů apod. 

Poskytujeme odbornou pomoc nejen lidem s alopecii, ale i  členům jejich  rodiny. Dále kvalitní psychology, odborníky, kteří pomohou po psychické stránce. Jsme tu pro vás. Potřebujete pomoc? Klikněte ZDE.

Spojujeme lidi s Alopecií. Není nad to než když si vzájemně pomohou. Pořádáme setkání, kempy, různé akce, kde se lidé s Alopecií setkávají a vzájemně se poznávají, pomáhají si a podporují se.

I členové rodiny potřebují pomoct, poradit, jak se zachovat v situaci, kdy se Alopecie projeví v  jejich rodině. Setkání, která zprostředkováváme a pořádáme jsou pro všechny členy rodiny. Propojení všech, pomáhá všem.

Cílem je lidi s  Alo zapojovat do společnosti bez obav a bez ostychu, že nemají vlasy, a že na ně bude každý divně koukat. Ti odvážnější, kteří    svoji nemoc  už přijali se účastní různých akcí a  projektů,  aby těm, kteří  stále svoji nemoc nepřijali a stydí se ,ukázali, že není čeho se bát a že jsou to krásné bytosti i bez vlasů .A aby věděli, že vlasy nejsou vše a  že se dá I z nedostatku   udělat  přednost.

Při hledání informací o Alopecii  jsem toho moc v češtině nenašla,  ani na koho se obrátit. Představila jsem si jak stejně bezmocně se cítí někdo, komu se Alo projeví a snaží se co nejvíce dozvědět a zjistit kam jít. Je  velice důležité vědět na koho se obrátit.Naším cílem je shromažďování informací a kontaktů, které  jsou k nalezení  u nás na našem webu .  Při fázi HLEDÁNÍ najdete nás a mi Vám pomůžeme se orientovat, Najít a SPOJIT  se s kým  v  dané situaci bude potřeba.….Je důležité , že když Vás potká něco nepěkného , vědět na koho se obrátit.

  1. Máme svůj merch, díky, kterému ŠÍŘÍME naši  OSVĚTU a POMOC. Díky prodeji získáváme finance na pokrývky hlavy, které rozdáváme potřebným a i na akce a projekty, které pořádáme a zprostředkováváme.Díky tomu pomáháte s námi  i Vy a při tom máte i pro sebe krásnou a kvalitní věc, kterou s láskou a rádi nosíte.

#kolibricipomahaji

Dosahujeme toho, aby se lidé bez vlasů cítili dobře
a přirozeně a věděli, že vlasy nejsou vše.

Krása vychází zevnitř člověka. 

Náš projekt POSELSTVÍ je toho důkazem. 

Jak fungujeme?

Jsme nezisková organizace, která veškeré příspěvky od dárců využívá na výrobu čepic, šátků či jiných produktů s motivem kolibříka, které darujeme lidem, kteří se potýkají s nemocí, kvůli které přišli o vlasy. Na podrobnější přehled našich financí se můžete podívat na našem transparentním účtu níže.

Přesný přehled našeho financování najdete zde:

Proč kolibřík?

Kolibřík je posel radosti. Drobný ptáček kolibřík přináší léčení, radost, lásku a náhled věčnosti i do těch nejmenších skulinek, kde je zapotřebí. K jeho darům patří schopnosti léčit světlem, jež vychází z jeho úst jako lejzrový paprsek a vytrvalost na dalekých cestách. Přináší nám velmi speciální zprávy a mnoho učení, z nichž to hlavní je o radosti.

Sponzoři

Děkujeme všem sponzorům za podporu KOLIBŘÍCI POMÁHAJÍ, z.ú..

#kolibricipomahaji

Pomáhejte s námi

Ke stažení